Slijedi težak revanš: Olimpijakos slavio 3:1 u Humskoj

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od Olimpijakosa u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona 3:1. Grci su stigli do ubedljivije pobede nego što su možda zaslužili prikazanom igrom.

Ko voli ⚫️⚪️, večeras će biti na stadionu! Idealno vreme, ogroman motiv, ceo 🏟 uglas: VOLIM PARTIZAN!! 📢

Olimpijakos je slavio sa 3:1 zahvaljujući brzim golovima i neopreznosti odbrane Partizana. Već u šestom minutu je Olimpijakos poveo, ali je Partizan preko Tavambe stigao do izjednačenja samo četiri minuta kasnije.

Partizan je bio bolji rival tokom većeg dela meča, ali su ih skoupo koštale “dečje bolesti” i previdi u odbrani.

Dva puta izgubljena lopta na svom delu terena, odbrana koja nije stigla da se vrati na svoje mesto i dva laka gola za Olimpijakos.

Grci su svakako došli do ubedljivije pobede nego što su zaslužili, a pred igračima Partizana je težak posao u revanšu koji se igra za sedam dana.

Miroslav Đukić je odmah nakon meča izjavio da je njegova ekipa igrala dobro, ali da je nemoguće prlaziti koroz evropske mečeve uz greške kakve su danas pravili njegovi igrači.

Ipak, Đukić se ne predaje i ne želi da pre revanša razmišlja o mečevima u kvalifikacijama za Ligu Evrope:

“Biće teško, ali Partizan ima obavezu da ulazi u svaki meč da ide na pobedu. Ima uzvratna utakmica pa ćemo da vidimo. Ne mogu se praviti ovakve greške, ali igrali smo dobro, imali inicijativu i na kraju primili tri gola iz tri šuta koja je rival uputio”, rekao je Đukić.

Sastavi:

Trener Miroslav Đukić se za meč sa Olimpijakosom odlučio za sledećih 11 igrača:

Kljajić – Vulićević, Ćirković, Ostojić, N. R. Miletić – Everton, Kosović – Janković, Tavamba, Leonardo – Đurđević.

Partizan će duel početi u formaciji 4-2-3-1. Kao i njihov rival.

Za Olimpijakos će na teren istrčati:

Kapino – Figeiras, Retsos, Romao, Kurtis – Ođiđa Ofoe, Siopis – Mehdi Karsela, Fortunis, Marin – Ben.

Na klupi Partizana se, između ostalih, našao Sejduba Suma, najskuplje plaćeni igrač u istoriji kluba, koji još nije potpuno fizički spreman i za koga je trener Đukić najavio da može da odigra 20 minuta.

UEFA CHAMPIONS LEAGUE 3rd QUALIFYING ROUND, 1st LEG
FC PARTIZAN – OLYMPIAKOS LINEUPS

Tok meča:

Već u šestom minutu, nakon početnog odmeravanja snaga, Olimpijakos je poveo.

Nakon duplog pasa koji su igrači Olimpijakosa razmenili na ivici šesnaesterca, Everton je zakasnio na loptu, Ben je šutirao u bliži ugao i matirao Kljajića.

Izvor: You Tube

Partizan je odlično odgovorio na gol.

Tavamba je povukao loptu sa protivničke polovine, lopta je došla do Leonarda, pa do Đurđevića koji je odlično loptu prebacio na drugu stranu terena. Nakon prvog šuta koji se odbio od golmana, Tavamba je prisebno reagovao i izjednačio na 1:1. Igrao se 10. minut.

Sudija je upozorio navijače da ne ubacuju predmete na teren inače će prekinuti utakmicu. Petardom je neko gađao Marka Marina a ona je pala na nekoliko metara na njega.

Ritam meča malo je usporen nakon Partizanovog gola, pokušavaju obe ekipe da učine nešto više, ali uglavnom se igra na sredini terena.

Tavamba je imao lepu priliku u 25. minutu, ali je Figeiraš nekako uspeo da mu “skine” loptu sa noge par trenutaka pre šuta.

Čini se da Partizan ima više loptu u nogama, ali ne uspevaju crno-beli da naprave i realizuju neku ozbiljnu akciju.

Dva puta šutira Miletić i dva puta golman grčke ekipe odbija loptu.

Vrši Partizan pritisak, uvukla se neka vrsta panike u odbranu Olimpijakosa, ali mreža miruje.

U 42. minutu Janković je mogao da se nađe u sjajnoj prilici. Zakasnio je samo delić sekunde na loptu koju je nakon dodavanja Leonarda u peterac poslao Đurđević.

U drugom poluvremenu, već u prvom minutu, Seba se našao u sjajnoj prilici, ali je Kljajić još bolje intervenisao i sprečio novi gol gostiju.

Samo minut kasnije Partizan je uzvratio istom merom, ali je Leonardov šut bio neprecizan.

Janković je dobio jak udarac u lice, ali nastavlja meč.

57. minut Olimpijakos vodi 2:1.

Partizan je izgubio loptu na sredini terena, povukao je Olimpijakos kontru, Ben je bio potpuno sam u petercu lako je matirao Kljajića.

Dobru priliku imao je u 74. minutu Ostojić, ali je malo zakasnio na loptu pa je golman Olimpijakosa uspeo da zaustavi loptu.

Primiče se kraj meča, Olimpijakos na sve moguće načine pokušava da “ukrade” malo vremena, a to je na kraju iznerviralo Leonarda koji se pogurao sa nekolicinom gostujućih igrača zbog čega je dobio žuti karton.

Ponovo Partizan jeftino prima gol. Drugi minut nadoknade.

Brza akcija posle prekida, uspavana odbrana a Emanuel Emenike rutinski postiže treći gol za Olimpijakos.