Šangaj: Strašni Nadal prepustio samo tri gema Donaldsonu

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal ubedljivo je savladao Amerikanca Džereda Donaldsona 2:0 u setovima i plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju.

Španac je za 55 minuta završio posao protiv 56. tenisera sveta, po setovima 6:2, 6:1.

Nadal je bio ubedljv od prvog poena, ne prepustivši Donaldsonu nijednu priliku da dođe čak ni do brejk lopte.
Sa druge strane, po dva brejka u oba seta bila su dovoljna da španski teniser dođe do lagane pobede i nastavi put ka novoj tituli.

Njegov protivnik u osmini finala biće Italijan Fabio Fonjini, koji je u dva seta bio bolji Francuza Luke Puija.

U ostalim mečevima, koji su se zbog kiše premestili u dvorane u Šangaju, Grigor Dimitrov je savladao Rajana Herisona 2:1, Žil Simon je bio bolji u duelu protiv Davida Gofana 2:0, Jan-Lenard Štruf je pobedio Kevina Andersona istim rezultatom, dok je Aleksandr Dolgopolov nadigrao Felisijana Lopesa 2:1.