Remi na Enfildu po meri Mančestera!

Fudbaleri Liverpula i Čelsija odigrali su nerešeno 1:1, u derbiju 13. kola engleske Premijer lige.

Veoma zanimljiv duel na Enfildu završen je i najpravednije, a ovaj rezultat najviše će odgovarati mančesterskim velikanima koji su na prve dve pozicije na tabeli.

Čelsi je sada treći sa 26 bodova, tri manje od Junajteda i osam manje uz meč više od Sitija, dok je Liverpul ostao na petom mestu i sada ima 23 bodova, jedan manje od Totenhema.

Domaći tim je tokom cele utakmice imao inicijativu, ali su mnogo opasniji bili gosti koji su na kraju izvukli bod.

Liverpul je poveo u 65. minutu kada je Salah iskoristio grešku Bakajoka, a bod gostima pet minuta pre kraja doneo je Vilijan sjajnim lopb udarcem iz nehata.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Počelo je prilično mirno i izjednačeno, a prvi udarac uputio je Salah koji je posle dodavanja Staridža pokušao, ali ipak nije bio precizan.

U prvih 20-ak minuta igrali se uglavnom na Čelsijevoj polovini, a Liverpul je imao 70% poseda lopte u prvih 15 minuta.

Prva prava prilika viđena je u 21. minutu i imao je Čelsi. Azar je sjajno iskontrolisao loptu na levoj strani, ali je Minjole bio na mestu.

Dva minuta kasnije Azar je proigrao Drinkvotera, ali je Minjole istrčao na vreme. U 24. minutu i Zapakosta je pokušao, a Čelsi je igrao sve bolje.

I u nastavku meča viđena je ista slika na Enfildu. Liverpul je imao posed lopte, ali je mnogo opasniji bio Čelsi.

U 59. minutu veoma opasan centaršut uputio je Zapakosta sa desne strane po zemlji, ali Aspilikueta i Morata su zakasnili i šansa je propala.

Tri minuta kasnije ponovo je Zapakosta uputio centaršut sa desne strane, ali se Morata nije najbolje snašao.

Liverpul je poveo u jeku napada Čelsija. U 65. minutu Bakajoko je pogrešio ispred svog šesnaesterca, lopta je stigla do Salaha koji je mirno pogodio pored Kurtoe, ali nije slavio gol jer je bivši igrač londonske ekipe.

Brazilac je bio strelac spektakularnog pogotka iz nehata. Iskosa sa desne strane pokušao je da centrira, a ispostavilo se da je uputio fantastičan lob koji je prevario Minjolea i završio u golu.

U samom finišu je bilo vidljivo da nijedna ekipa neće biti zadovoljna remijem. Oba tima imala su nekoliko opasnih akcija u finišu, ali je ostalo 1:1.