Partizan pobjedom u Beogradu preuzeo drugo mjesto

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobjedu u Ligi Evrope ove sezone i tako došli do druge pozicije u grupi.

Partizan je slavio rezultatom 2:0, a Jang Bojs je kod kuće izgubio od Dinama Kijeva sa 0:1.

Tako je Partizan skupio pet bodova, a Bojsi su ostali na tri.

Partizan je od samog starta krenuo ofanzivnije, a to im se isplatilo tek u 39. minutu kada je Tošić sjajnim izvođenjem slobodnog udarca crno-bijelima donio prednost.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena.
Konačan rezultat postavio je Tawamba u 66. minutu nakon asistencije Ožegovića koji je odradio sjajan posao kada je odbrambenom igraču gostiju presjekao loptu.

Jang Bojs nije uspio da nadoknadi prednost koju je Dinamo Kijev stekao u 70. minutu. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Bujalski.

Prvi na tabeli u grupi B je Dinamo Kijev sa 10 bodova. Slijedi Partizan sa pet, a potom Jang Bojs sa tri. Posljednji je Skenderbeg koji ima dva boda.