Novi dabl-dabl Jokića u porazu njegovog Denvera (Video)

Srpski košarkaš Nikola Jokić nastavlja da potvrđuje da je bez premca najbolji igrač Denver Nagetsa web link.

Jokić je u noći između srijede i četvrtka ostvario novi dabl-dabl, ali to nije bilo dovoljno da spriječi poraz svoje ekipe od Atlante, rezultatom 117:106.

Nikola je na parketu proveo 34 minuta i za to vrijeme upisao 18 poena (8/17 iz igre, 2/3 za tri), 15 skokova i 3 asistencije, uz četiri lične greške.

Najefikasniji je bio Vilson Čendler sa 24 poena, dok je Vil Barton dodao 17 i po 7 skokova i asistencija.

Od 15 uhvaćenih lopti čak 9 je imao u napadu pored Dvajta Hauarda i Pola Milsapa, ali nije mogao da spriječi poraz jer su Hoksi vodili od samog starta. Već na poluvremenu su imali velikih 17 poena prednosti (uz 72 ubačena što im je rekord za poluvrijeme), Nagetsi su uspjeli da se primaknu na -5 u finišu, ali je spomenuti Milsap trojkom riješio pitanje pobjednika.

Za razliku od protivnika, Atlanta je mnogo bolje rasporedila poene – Denis Šreder je bio najefikasniji sa 24 poena, 5 skokova, 10 asistencija i 3 ukradene lopte, poen manje zabilježio je Milsap, uz 6 uhvaćenih lopti i 5 asistencija, po 14 su postigli Kent Bejzmor i Tim Hardavej (6 asistencija), a Dvajt Hauard je dodao 11 koševa i 13 skokova.

Ekipa Majka Melouna ostala je osma na Zapadu sa skorom 23-29, dok su Hoksi i dalje na petoj poziciji Istoka sa 31 trijumfom i 22 poraza.

Izvor: Nezavisne