Navas od tragičara do heroja, Ramos opet egzekutor

Fudbaleri Real Madrida savladali su Real Betis 2:1 (1:1) i vratili na prvo mesto na tabeli La lige.
"Kraljevski" klub je posle preokreta savladao goste iz Sevilje, koji su poveli autogolom Kejlora Navasa posle neshvatljive reakcije Kostarikanca.Real do izjednačenja stiže preko Kristijana Ronalda u 41. minutu, a pobedu mu opet donosi kapiten Serhio Ramos, koji devet minuta pre kraja po deseti put ove sezone trese mrežu.

Kao i pre nekoliko dana u Ligi šampiona protiv Napolija, opet mu je gol namestio Toni Kros.
Srpski fudbaler Darko Brašanac je igrao za Betis do 86. minuta, a sredinom prvog poluvremena pri rezultatu 0:0 istrčao je sam na Navasa, ali ga je Kostarikanac "pokupio" ispred kaznenog prostora pre nego što je uspeo da ga savlada.Golman Reala nije kažnjen kartonom za ovaj start, ali je nekoliko minuta kasnije pomogao Betisu da povede posle udarca Sanabrije.
Na kraju je čak bio i junak Madriđana jer je u trećem minutu nadoknade vremena sjajnom paradom sprečio Sanabriju da udarcem glavom izjednači rezultat na Bernabeuu.
U međuvremenu, 15 minuta pre kraja utakmice Ronaldu je poništen gol zbog sumnjive ofsajd pozicije.

Real je iskoristio neočekivan poraz Barselone u La Korunji i vratio se na lidersku poziciju u prvenstvu sa dva boda više uz utakmicu manje od najvećeg rivala.
U sledećem kolu Real gostuje Atletik Bilbau na San Mamesu, dok će 14-plasirani Betis, koji je na devet bodova od zone ispadanja, prvu pobedu posle tri kola tražiti protiv otpisane Osasune.