Katalonci oborili Kralja, Barsa na +8!

Fudbaleri Đirone napravili su veliko iznenađenje i savladali šampiona Španije madridski Real posle preokreta 2:1, u 10. kolu španske LaLige.

Posle tog poraza prekinut je rekordni niz od 13 pobeda na strani aktuelnog šampiona Španije, koji sad zaostaje osam bodova za vodećom Barselonom.

Real je dobro otvorio meč i poveo u 12. minutu preko Iska. Tom golu prethodila je sjajna šansa domaćeg tima, ali je Real imao sreću, lopta je završila na stativi. Usledila je kontra, šut Ronalda odbio je golman Đirone pravo na nogu Isku, koji je sproveo loptu u mrežu.

Nedugo zatim, domaći tim je imao još jednu šansu, ali je stativa ponovo bila saveznik Madriđana.

Ono što su Katalonci propustili u prvom, došlo je na naplatu u drugom poluvremenu, kad su za samo četiri minuta došli do preokreta. U 54. minutu rezultat je poravnao Kristijan Stuani. Pere Ponsa je lepo prošao, lopta se odbila do Stuanija, koji je prevario čuvara i vešto savladao Kasilju.

Veliko slavlje domaćim navijačima doneo je Portu u 58. minutu, posle dodavanja Mafea. Madriđani su tražili ofsajd poziciju, pošto je igrač Đirone izlazio iz Realovog gola, ali je zastava ostala spuštena, za veliku pobedu Katalonaca u istorijskom, prvom meču protiv velikana iz Madrida.Domaća ekipa je mogla da slavi i ubedljivije, ali je Stuani propustio sjajnu šansu sredinom drugog poluvremena.

Za razliku od nje, madridski klub nije imao nijednu pravu šansu u drugom poluvremenu, pa su tri boda zasluženo ostala u Kataloniji.

Real sada ima 20 bodova i nalazi se na trećoj poziciji na tabeli, dok Đirona zauzima 11. mesto sa 12 osvojenih bodova.