Junajted u polufinalu Lige Evrope nakon produžetaka

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su na svom terenu poslije produžetaka bili bolji od Anderlehta 2:1.

Nakon produžetaka za plasman dalje izborio se i Ajaks, i pored poraza od Šalkea od 3:2, dok se jedino Selta remijem u Belgiji protiv Genka (1:1) izborila za plasman u polufinale u regularnom djelu. Penali u Istanbulu, Lion bolji od Bešiktaša.

Mktarijan je već u 10. minutu donio prednost “đavolima”, ali su sinoć vrlo hrabri gosti izjednačili preko Hanija u 32. minutu meča.

Do kraja regularnog dijela bilo je prilika pred oba gola, ali se mreže nisu tresle, pa je meč otišao u produžetak.

Tamo je konretniji bio Junajted, i preko Rašforda, koji je prethodno promašio nekoliko izglednih prilika, u 107. minutu došao do pobede.

Fudbaleri Selte plasirali su se u polufinale Lige Evrope, pošto su u gostima odigrali nerešeno se Genkom 1:1 u revanš meču četvrtfinala. Španski klub je u prvom meču, odigranom pre nedelju dana, slavio sa 3:2.

Pione Sisto je doneo Selti prednost na večerašnjem meču u 63. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačio je Leandro Trosard.

Na mečevima Bešiktaš – Lion i Šalke – Ajaks takođe su se igrali produžeci, a više sreće i nerava imali su francuski i holandski predstavnici, koji su se u gostima izborili za plasman u polufinale drugog evropskog takmičenja po jačini.

Tim iz Amsterdama je podvig napravio sa dva data i jednim primljenim golom u dodatnih trideset minuta (2:0 u regularnom dijelu), iako je imao igrača manje, dok se Lion tek poslije penala (7:6) izborio za pobjedu u Istanbulu, koja znači plasman među četiri.