Jokić sjajan, ali Harden nezaustavljiv

Košarkaši Hjustona u izuzetno zanimljivom meču u Teksasu drugi put u tri dana pobijedili su Denver 125:124, a čovjek odluke, po ko zna koji put ove sezone, bio je Džejms Harden.

Najbolji igrač Raketa je poslije promašaja Džamira Nelsona kod rezultata 124:123 za goste istrčao kontru od svog do protivničkog koša i poenima 2 sekunde prije kraja utakmice svoj tim učvrstio na trećoj poziciji na Zapadu.

Nagetsi su poslije tajm-auta imali priliku da eventualno obezbijede važan trijumf u borbi za plej-of, ali je Harden presjekao alej-up dodavanje iz auta Nikole Jokića za Mejsona Plamlija.

Inače, duel u Hjustonu obilježili su brojni preokreti, iako su domaći već u prvoj četvrtini imali 13 poena viška – 33:20. Domaći su posljednji period otvorili serijom 9:0 i preokrenuli rezultat na 103:97, ali se ekipa iz Kolorada nije predavala i malo je nedostajalo da ostvari važnu pobjedu.

Još jednu odličnu partiju pružio je Jokić, kome su nedostajale dvije asistencije da upiše šesti tripl-dabl u sezoni. Srpski centar je 18 od ukupno 22 poena (7/14 iz igre, 0/3 za tri, 8/8 slobodna bacanja) postigao u drugom poluvremenu, uz 13 skokova, 8 asistencija, blokadu i 5 izgubljenih lopti, a u finišu duela i sudije su ga iznervirale zbog pojedinih odluka. Igrač Denvera je 7 asistencija imao još u trećem periodu, ali nije uspio da dobro izdanje kruniše novim tripl-dablom.

Harden je sa 39 poena (13/29 iz igre, 4/11 za tri), 7 skokova, 11 asistencija i 4 ukradene lopte bio centralna figura duela u teksasu, Erik Gordon je postigao 18, a Trevor Ariza i Patrik Beverli po 14 u pobjedničkom timu.

Pored Jokića kod gostiju su odlični bili Geri Haris sa 28 (3/6 za tri) i Vil Barton sa 24 poena (4/5 za tri), 7 skokova i 8 asistencija.

Boston je pobedom protiv Vašingtona vjerovatno obezbijedio drugo mjesto na Istoku, Nikola Vučević je nosio Orlando, dok je Šarlot trijumfom protiv Atlante ostao u trci za plej-of, a Juti u Indijanapolisu nisu pomogle sjajne partije Hejvorda i Gobera.

Košarkaši Bostona su u direktnoj borbi za drugo mjesto na Istoku pred NBA plej-of lakše nego što se očekivalo pobijedili Vašington – 110:102.

Osim u uvodnoj četvrtini, kada je ekipa iz prijestonice SAD imala 7 poena viška (19:12), Seltiksi su u preostalom delu meča potpuno dominirali i u trećem periodu otišli su na ogromnih +20 (74:54).

Ekipa iz Masačusetsa sada ima tri pobjede više od Vizardsa i vrlo vjerovatno je osigurala poziciju broj dva pred doigravanje. Ajzea Tomas je sa 25 poena (7/19 iz igre, 2/10 za tri) i po 4 skoka i asistencije bio najzapaženiji, Ejveri Bredli je dodao 20, a Džei Krouder i Al Horford po 16 poena, uz 9 skokova i 5 asistencija.

U poraženom timu Bredli Bil je zabilježio 19 poena, Džon Vol 16 i 8 asistencija, a Bojan Bogdanović, kojeg je u jednom trenutku oborio sudija, 14 koševa (5/12 iz igre, 0/5 za tri), 6 skokova i 2 asistencije.

Orlando je poslije produžetka bio bolji od Filadelfije 112:109, a gosti zbog šest ličnih grešaka u većem dijelu finiša utakmice nisu mogli da računaju na odlične Darija Šarića i Ričauna Holmsa.

Tim sa Floride je u posljednjoj četvrtini uspio da nadoknadi ogroman minus i serijom 25:9 vrati se u meč i izjednači na 92:92.

Magični su do trijumfa mogli i prije produžetka, ali posljednji napad preko Nikole Vučevića nije bio uspješan. Crnogorca je, naime, pod pritiskom rivala lopta odbila od nogu i Siksersi su imali 5 sekundi da riješe meč, ali nisu uspjeli.

U ekstra vremenu Orlando je sve vrijeme imao prednost i na kraju je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu. Vučević je bio najbolji sa 26 poena (10/23 iz igre, 6/6 slobodna bacanja), 13 skokova i 2 asistencije, Evan Furnije je zabilježio 10, Aron Gordon 17, a Terens Ros 15 poena.

Kod Siksersa Holms je upisao 24 poena, 14 skokova i 4 asistencije, isti broj koševa imao je i kovington, uz 13 uhvaćenih lopti, dok je Šarić utakmicu završio sa 18 poena (6/14 iz igre, 2/5 za tri, 4/4 slobodna bacanja) i 5 skokova.

Košarkaši Šarlota prekinuli su niz od tri poraza u NBA ligi i Atlanti nanijeli prvi neuspjeh poslije tri vezana trijumfa – 105:90. Hornetsi su poslije nešto lošijeg otvaranja utakmice u drugoj i trećoj četvrtini prelomili utakmicu i otišli na nedostižnih 19 poena prednosti.

Domaći su u posljednjoj dionici inali i +23 i 31. trijumfom u sezoni ostali su u trci za plasman u plej-of.

Kemba Voker (4/8 za tri) i Nikolas Batum (6 asistencija) su sa po 16 poena bili najefikasniji, dok je Frenk Kaminski dodao 14. Kod gostiju Denis Šreder je po običaju bio najraspoloženiji sa 20 poena (8/17 iz igre) i 6 asistencija, po 13 su ubacili Erasan Iljasova i Dvajt Hauard, koji je imao i 10 skokova i 3 asistencije.

Važnu pobjedu u borbi za mjesto u doigravanju upisala je i Indijana protiv Jute – 107:100.

Pejsersi su uvećem delu meča kontrolisali rezultati i bili u prednosti, ali su tek u posljednjim trenucima treće četvrtine uspjeli da dođu do dvocifrenog kapitala. Džezeri, koji su u seriji od tri poraza, su se u finišu približili na 103:100, ali je sve dileme riješio Pol Džordž sa četiri vezana poena.

Najefikasniji u timu iz Indijanapolisa bio je Džef Tig sa 21 poenom (3/4 za tri), uz po 5 skokova i asistencija, Džordž je meč završio sa 19 poena (6/20 iz igre), 8 skokova i 5 asistencija, dok je Majls Tarner zabilježio 16 koševa.

Džezere je predvodio Gordon Hejvord sa 38 poena (16/24 iz igre), što mu je rekord karijere, Džordž Hil je dodao 16, koliko i Rudi Gober, uz 14 skokova, 3 asistencije i čak 8 blokada.